Veľa ľudí sa ma pýta, ako začať s chudnutím alebo ako majú zdravšie žiť? Jednoduchá otázka ale odpoveď je neskonale zdĺhavá a na debatu len tak na ulici to naozaj nie je. Mám tendenciu sa o tom dosť rozrozprávať. 

Kolujú mýlne predstavy o tom, že jedálniček chudnúceho človeka obsahuje kuracie mäso, ryžu, zeleninu, tvaroh, sucháre a cheat day raz do týždňa.

Nečudujem sa, veď dezinformácií sú plné médiá a ešte k tomu naozaj stále existujú výživoví poradcovia, ktorí vám niečo takéto naordinujú. Áno, pokiaľ idete súťažiť na pódium, tak sa vaša príprava bez striktnej a drsnej stravy nezaobíde. Ale ak len potrebujete zhodiť pár kíl a cítiť sa lepšie tak jedálniček môže vyzerať oveľa lákavejšie a hlavne nespomalí váš metabolizmus, práve naopak.

Pri tvorbe stravovacích plánov sa vždy riadim tým, čo klient rád konzumuje.

Neviete si predstaviť nejesť chlieb, čokoládu, cestoviny či bryndzu? V pohode, všetko sa dá krásne napasovať tak, aby ste netrpeli ale dopriali si to na čo máte chuť, samozrejme s ďalšími odporúčaniami. Som zástancom flexibilného stravovania a toho, že z jedla treba mať hlavne radosť, nie stres.

Stravovací plán vás má naučiť koľko čoho môžete zjesť aby ste to neprešvihli. Čoraz častejšie sa ale stretávam s ľuďmi, ktorí jedia menej ako by mali a to má práve za následok, že priberajú. Úplne tomu rozumiem, veď nie je povinné vedieť, že existuje nejaký bazálny metabolizmus. Práve preto nie je na škodu nechať si poradiť a naviesť na správnu cestu.

Naozaj ma teší, že sa pýtate na môj názor ohľadom výživy, na recepty, na prípravu jedla, že máte snahu zmeniť niečo vo svojom živote. Vaše telo nebude správne fungovať pokiaľ do neho nebudete tankovať správne palivo a v množstve, ktoré si vyžaduje. Verte, že aj vaša myseľ sa za to odvďačí.