TOTO SOM JA, ANETA

Som dievča z dediny, ktoré zažilo to krásne detstvo bez moderných technológií, ale nikto ma nehnal k profesionálnemu športu. Pre fitness trénerku som sa rozhodla až po vysokej škole a niekoľkých pracovných skúsenostiach. Nabralo to neskutočné obrátky, keď som sa do toho zahryzla.

S vyštudovaným manažmentom a marketingom som sa celým srdcom odovzdala zdokonaľovaniu najskôr svojho tela a mysle, získavaniu skúseností a schopností. Až potom som začala odovzdávať poznatky svojim klientom.

Moje fitness štúdio, Fitpoint – miesto pre tvoje reálne výsledky, sa tešilo veľkému úspechu a záujmu. Individuálne som sa venovala klientom, ktorí mali rôzne ciele. Všetci ale mali jedno spoločné – bavilo ich to a reálne výsledky sa aj dostavili.

Rozhodla som sa však posunúť opäť o čosi ďalej a pomáhať oveľa väčšiemu okruhu ľudí. Preto vznikla táto komunita, v ktorej chcem ukázať, že cvičenie môže byť inovatívne, strava potešením a myslenie pozitívne.

Keď na to nedokážeš prestať myslieť, neprestávaj na tom pracovať.

Na svojej ceste som prešla rôznymi fázami. Všetko sa s odstupom času zdá akoby to bolo pár mesiacov, ale vlastne je to už pár rokov, čo sa venujem cvičeniu. Začalo to len záľubou v crossfite, tabate, stabilizačných a kondičných cvičeniach, funkčných a silových tréningoch. Všetko ma veľmi bavilo a to bolo rozhodujúce.

Pre lepšie výkony ale bolo nevyhnutné upraviť stravu a začať sa zaujímať o zdravú výživu. Ak si predstavujete, že som zo dňa na deň sekla so „všetkým nezdravým“ a začala jesť len „superpotraviny“, tak je to celkom ďaleko od pravdy. Tento proces bol postupný. Ochutnávala som, vzdelávala sa, varila, piekla…áno, aj časom vyradila veľkú skupinu potravín, ktoré mi nedodávali žiadnu energiu a naopak mi začali chutiť tie, ktoré som vždy odsudzovala k zániku.

Z môjho jedenia sa stalo experimentovanie a bola som zvedavá, ako niektoré diéty pôsobia na telo. Všetko ale s mierou, aby som si nespôsobila trvalé následky ako mnohí ľudia, ktorí to nemajú pod kontrolou. Vždy som sa ale vrátila k môjmu obľúbenému flexibilnému stravovaniu. Telo som sa naučila počúvať.

Čo mi toto všetko dalo, okrem nového vzhľadu? Oveľa pozitívnejšiu a otvorenejšiu myseľ. Je naozaj úžasné, keď si uvedomíte, akú cestu ste absolvovali a že ste si to celé vlastne užívali.

BLOG